YASHICA dream team strávil 24 hodin na kole!

Nejen reklamou živ je člověk. Čtyřčlenný tým reprezentující  YASHICA Jihlava se o uplynulém víkendu v Jihlavě zúčastnil jednoho z nejtěžších závodů horských kol u nás – Jihlavské 24MTB, neboli čtyřiadvacetihodinového závodu Jihlavou na horských kolech.

Yashica Dream team mtb24

Štafeta složená z šéfa pobočky Michala Šimka, Michala Falata, Martina Zvěřiny a Jaroslava Šnajdra se v náročném závodě v krásném jarním počasí neztratila a ve své kategorii obsadila důstojné čtvrté místo. Borcům se nakonec podařilo zdolat 36 osmapůlkilometrových okruhů a najet celkem 306 kilometrů.

Trať, která vedla z lesoparku Heulos historickým centrem města, byla náročná hned  od samého startu, kdy museli závodníci absolvovat obávaný několikasetmetrový výjezd na Hrádeček a zdolat  náročné stoupání plné kořenů a terasových výstupů. V závěrečné části tratě pak číhal už tradiční sjezd schodů u penzionu Mahler, kde jezdci sjížděli přímo k  zahrádce zaplněné hosty restaurace. „V pivu jsem kupodivu ani jednou nikomu neskončil, i když moc nechybělo,“ usmívá se Michal Šimek. Ten se na svém zbrusu novém kole nezalekl ani další výzvy na trati – prudkého sjezdu do cíle – tzv. Honzíkovy cesty, kde se dalo ušetřit touto povolenou zkratkou několik desítek cenných vteřin.

Jaroslav Snajdr Yashica

Velkým povzbuzením pro znavené borce byli kromě občerstvovacího stanu plného jídla a pití také fanoušci podél trati, kteří neúnavně fandili i v průběhu sobotní noci. „Dostala mě holčička, která se mě v jednom ze stoupání zvědavě ptala kolik, že mám za sebou už kol. I když se lhát nemá, vypravil jsem ze sebe z posledních sil, že nejmíň padesát a za to jsem od ní sklidil obdiv a pobavil jsem jejího tatínka,“ zmiňuje jeden ze svých zážitků Michal Falat.

 

Pádu se během závodu nevyhnul ani jeden z týmu, všechny se ale obešly bez zranění. „U mě to byl noční přeskok přes řidítka v prudké už vyjeté zatáčce na Staré plovárně, kde jsem elegantně doskočil na nohy a objal strom,“ přidává svůj zážitek zkušený biker Jaroslav Šnajdr, který jel závod už potřetí. Našel se i jeho ztracený tachometr, na který shodou okolností během svého okruhu narazil Martin Zvěřina. „Jsem rád, že jsem si to s ostatními prožil, a že budu mít dlouho na co vzpomínat,“ doplnil nejmladší ze čtveřice.

Yashica dreamteam na kolech